спорт

Начало | спорт | Турнир “Диляна”

Турнир “Диляна”

Мария-Никол Косева, 9 г., Пазарджик | 2006-11-14

140 гимнастички от седем клуба от цялата страна участваха в турнир “Диляна”, организиран от едноименния клуб. В събота в спортна зала “Младост” за медалите спориха грации от 3 до 16 години. Клубът домакин завоюва голяма част от медалите в надпреварата с клубовете от Бургас, Пловдив и Стара Загора. Състезанието в раздел “Свободни танци” беше най-оспорвано и най-атрактивно. Момичетата от ОДК се класираха на второ място. Ансамбълът на домакините при деца до 10 години спечели първото място. Изключително емоционално бяха посрещнати изпълненията на 6 годишните. Три грации от “Диляна” се състезаваха за първи път и заеха първите три места. А Никол от същия клуб взе и наградата за “Най-артистична игра” с блестящото си изпълнение на танго.

Турнирът премина при перфектна организация, доволни останаха и участниците и треньорите. За всички грации имаше подаръци и лакомства, а за призьорите – медали и грамоти.