новини детски

Начало | новини детски | Състезание по плуване "Весел делфин"

Състезание по плуване "Весел делфин"

Христо Йорданов, на 9 г., от гр. Русе | 2006-07-04

След турнира по плуване за деца “Златна рибка" в Сандански се проведе и турнир по плуване за юноши до 12 години “Весел делфин". Русенският клуб "Ирис" отново бе под ръководството на старши-треньора Атанас Тодоров, но този път в комплексното класиране зае четвърто място.

В дисциплината 200 метра кроул Александър Янков спечели бронзов медал. Две трети места зае пък Христина Петрова, съответно на 50 и 100 м бруст. Последното отличие, също бронзово, извоюва Красимира Стоянова в дисциплината 100 метра гръб. И двете ни щафети (момчета и момичета) заеха 4-ото място. За да уважи успехите на плувния ни клуб в Русе дойде председателя на Българската федерация по плувни спортове Юрий Кюлев. Тук той се запозна с условията, в които тренират плувците и заедно с председателя на клуб "Ирис" Богомил Димитров обсъдиха бъдещето на плуването като един от най-прогресиращите спортове в Русе.