спорт

Начало | спорт | Много медали за младите каратеки от Русе

Много медали за младите каратеки от Русе

Христо Йорданов, 9 г., Русе | 2006-10-14

Мария Димова от "Приста" /Русе/ стана шампионка по карате - до в дисциплината кумите на държавния турнир в Силистра. Освен, че спечели титлата, тя завоюва и бронз на ката при 11 - годишните състезатели. Светослав Бодуров се класира втори на кумите и трети на ката, а Валентин Косев зае четвърто място на кумите в категория до 30 кг. В спора на 12-годишните каратеки Хараламби Ламбев спечели бронзов медал на ката, а Елвира Жекова триумфира с титлата на кумите и с бронз на ката при 13 - годишните деца. Тодор Събев завоюва златни отличия и в двете дисциплини. Юношите младша възраст защитиха честта на клуба чрез титлата на Живко Сираков /кумите/ и сребро на Ивайло Панев. Възпитаниците на Михаил Георгиев /3 дан/ и на Виктор Величков /1 дан/ се наредиха втори в отборното класиране.