спорт

Начало | спорт | Момчетата на "Дунав" спечелиха мача със "Светкавица"

Момчетата на "Дунав" спечелиха мача със "Светкавица"

Христо Йорданов, на 9 г., от гр. Русе | 2006-09-23

Детският отбор на “Дунав” се класира за втория кръг на турнира за Купата на БФС. Възпитаниците на треньора Румен Монев надиграха с 6:5 след изпълнение на дузпи тима на “Светкавица” /Търговище/. Редовното време на мача, който се игра на неутрален терен в Лозница, завърши при резултат 1:1. Русенските футболисти доминираха през целия мач, но вкараха едва пет минути преди края му. Две минути преди края съдията на срещата отсъди несъществуващ фал в полза на “Светкавица” и след негово изпълнение отборът от Търговище изравни. Стигна се до изпълнение на дузпи, където в герой се превърна вратарят на “Дунав” Александър Конов. Той спаси 3 дузпи и така осигури победата на своя отбор. След рулетката на дузпите бе излъчен и победителят при юношите младша възраст на “Дунав” и “Светкавица”. Там обаче късметът бе на страната на тима от Търговище. Редовното време приключи също 1:1, като точен за русенския тим бе Явор Янков.